Części mowy

Przymiotniki niemieckie – lista 120 najważniejszych

Przymiotniki w języku niemieckim to kluczowe narzędzie do dokładnego opisu świata, od cech charakterystycznych dla ludzi, przez właściwości przedmiotów, po abstrakcyjne pojęcia. Mając świadomość ich roli i wiedzę na...

Przyimek z celownikiem w języku niemieckim

Poznaj zasady użycia przyimka z celownikiem w języku niemieckim. Dokładne wyjaśnienie i praktyczne przykłady ułatwią naukę tej konstrukcji gramatycznej.

Odmiana rzeczownika bez rodzajnika – Ohne Artikel

Zrozumienie odmiany rzeczowników bez rodzajnika w języku niemieckim - "Ohne Artikel". Przegląd zasad i wyjątków dla pewności siebie w komunikacji.

Zaimek jemand i niemand w zdaniach niemieckich

Wprowadzenie do języka niemieckiego zawsze wiąże się z nauką nowej gramatyki i struktury zdania. Dla Polaków uczących się tego języka, zrozumienie użycia zaimków „jemand”...

Czasowniki w niemieckim – omówienie i lista najważniejszych

Język niemiecki, znany ze swojej precyzji i struktury, posiada złożony system odmian czasowników. Dla Polaków uczących się tego języka, zrozumienie czasowników niemieckich może być...

Machen – odmiana i lista słów z przedrostkami

Poznaj odmianę "machen" i dowiedz się, jak używać słów z przedrostkami. Praktyczne informacje i przykłady zawarte w artykule.

Przyimki w niemieckim

Odkryj, jak prawidłowo używać przyimków w języku niemieckim. Szczegółowe wyjaśnienia i praktyczne przykłady pomogą Ci opanować ten temat.

Spójniki niemieckie – lista i przykłady użycia

Poznaj listę niemieckich spójników oraz przykłady ich użycia. Artykuł zawiera praktyczne informacje, które pomogą Ci lepiej je zrozumieć.

Zaimki osobowe w języku niemieckim

Zrozumienie zaimków osobowych jest kluczowe dla nauki niemieckiego. Artykuł zawiera szczegółowe informacje i przykłady użycia.

Schlafen – odmiana czasownika i wyrazy pokrewne

Odkryj, jak odmieniać "schlafen" i zrozum znaczenie wyrazów pokrewnych. Artykuł zawiera szczegółowe informacje i przykłady.

Das ist, es gibt – kiedy używamy?

Dowiedz się, kiedy używać wyrażeń "das ist" i "es gibt" w języku niemieckim. Praktyczne informacje i przykłady ułatwią zrozumienie.