Wiosenne porządki w ogrodzie? Te akcesoria ułatwią Ci pracę i oszczędzą czas

Wiosna w ogrodzie to czas wytężonej pracy. Porządkowanie ogrodu po zimie jest konieczne, jeśli chcesz, by rośliny osiągnęły pełnię swojego rozkwitu i cieszyły oko dekoracyjnym wyglądem. To również idealny czas na zmianę aranżacji ogrodu. Jak zabrać się do porządkowania przestrzeni wokół domu, by prace były przyjemne i nie zabierały zbyt dużo czasu?

Artykuł sponsorowany

Jak efektywnie zaplanować wiosenne porządki?

Planowanie to podstawa! Im większa powierzchnia ogrodu i im więcej w nim roślin, tym większą uwagę trzeba zwrócić na planowanie. Co wziąć pod uwagę?

Planowane zmiany

Jeśli zamierzasz wprowadzić nowe rośliny lub całkowicie zmienić aranżację, usiądź najpierw z kartką i wszystko porządnie rozrysuj. To ważne, aby nowe nasadzenia „nie gryzły się” z ogólną koncepcją ogrodu.

Przegląd akcesoriów

Przejrzyj wszystkie sprzęty ogrodowe. Niektóre z nich mogą potrzebować odświeżenia, inne nie będą się już nadawały do użytku. Sprawdź, czy masz wszystko, co potrzebne Ci do ogrodowych porządków. 

Oprócz podstawowych narzędzi, tj. grabi, szpadla, łopaty, przyda się także sekator czy nożyce do żywopłotu. A może dmuchawa do liści, który ułatwi pracę? Koniecznie zajrzyj na https://velomarket.pl/dom-i-ogrod/ogrod-i-balkon.html, gdzie znajdziesz wiele przydatnych akcesoriów ogrodowych.

Akcesoria ogrodowe, które ułatwią Ci pracę

Niektóre narzędzia ogrodowe są niezbędne, inne, chociaż nie są konieczne, znacznie ułatwiają pracę w ogrodzie. Które warto mieć?

Grabie

To podstawowe narzędzie pracy. Dzięki nim usuniesz suche liście i opadłe gałązki, a także przygotujesz i wyrównasz podłoże pod siew i rozsadę. Warto mieć więcej niż jedne – standardowe twarde grabie do prac ziemnych i specjalne grabie do liści.

Łopata

Konieczna do przekopywania gleby, sadzenia roślin i innych prac przy domu. Wybierz taką o wygodnej rączce i odpowiedniej długości trzonka. To znacznie poprawi komfort pracy.

Piła ogrodowa

Do mniejszych gałęzi wystarczy mała piła ręczna lub akumulatorowa, jednak warto zainwestować także w większy, spalinowy model. Niezbędna do przycinania gałęzi i prac z drewnem.

Sekator

Narzędzie konieczne do pielęgnacji żywopłotów, krzewów ozdobnych i młodych drzewek. Zwróć uwagę na wyprofilowane rączki i żywotność ostrzy. Dzięki temu narzędzie posłuży przez wiele sezonów.

Kosiarka

To akcesorium konieczne nawet wtedy, gdy trawnik jest niewielki. Utrzymuje murawę w ryzach i pomaga osiągnąć gęsty, zielony i równy trawnik. Przy większej powierzchni trawników warto zainwestować w kosiarkę z napędem, co znacznie zwiększy komfort użytkowania i przyspieszy koszenie.

Co jeszcze przydaje się podczas wiosennych porządków w ogrodzie? 

Podczas wiosennych porządków w ogrodzie warto pamiętać także o zabiegach pielęgnacyjnych – takich jak nawożenie. Odpowiednia dawka składników odżywi rośliny, a nowym sadzonkom pomoże odpowiednio się ukorzenić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Przeczytaj również