Przegląd najlepszych elektrycznych podgrzewaczy do wody na rynku

Elektroniczne podgrzewacze to niezwykle praktyczne urządzenia, które pozwalają na dostęp do ciepłej wody w miejscach, gdzie poprowadzenie klasycznej instalacji wodnej jest niemożliwe. Na rynku można znaleźć kilkadziesiąt różnych modeli, dlatego nietrudno o zagubienie się w natłoku parametrów i zastosowań. Oto przegląd najlepszych urządzeń, jakie możesz wybrać!

Artykuł sponsorowany

Czym powinien charakteryzować się elektryczny podgrzewacz przepływowy?

Zasada działania urządzeń z tej kategorii jest banalnie prosta. Bieżąca woda po przepłynięciu przez system podgrzewania, montowany w baterii zlewozmywakowej lub w zewnętrznym pojemniku, ulega podgrzaniu, co pozwala na korzystanie z ciepłej wody w miejscach, gdzie niemożliwy jest montaż zewnętrznego systemu grzewczego. To właśnie z tego powodu przepływowe podgrzewacze są chętnie instalowane w przyczepach kempingowych lub w domkach działkowych, gdzie dostęp do ciepłej wody jest ograniczony. Warto jednak zauważyć, że poszczególne modele podgrzewaczy różnią się od siebie nie tylko mocą, ale i konstrukcją, przez co w zależności od dostępnej ilości miejsca oraz oczekiwań względem efektywności podnoszenia temperatury wody, wybrane modele będą charakteryzować się odmienną użytecznością. Podstawowe funkcje zapewnia między innymi podgrzewacz przepływowy Dafi 3.7 kW, który pomimo swoich niewielkich rozmiarów charakteryzuje się dużą mocą, co umożliwia podgrzanie wody do temperatury 40 stopni Celsjusza przy przepływie 1,9 litra na minutę. Niekiedy stosunek jakości do ceny to podstawa, dlatego poszukując funkcjonalności, warto postawić na ten model.

Najlepsze podgrzewacze przepływowe do montowania nad i pod umywalkę

Elektryczne podgrzewacze do wody można podzielić na kilka różnych kategorii, jednak podstawową z nich jest ta uwzględniająca sposób montażu urządzenia. Aspekt ten tylko pozornie może wydawać się mało znaczący, jednak biorąc pod uwagę lokalizacje montażu urządzeń z tej kategorii to właśnie ilość dostępnego miejsca będzie nierzadko odgrywać kluczową rolę. W przypadku braku możliwości zamontowania podgrzewacza pod umywalką najlepszym wyborem będzie Noveen IWH850 – solidnie wykonane i energooszczędne urządzenie, którego system grzewczy wbudowany jest w baterię zlewozmywakową. W ten sposób jedyną wskazówką świadczącą o zamontowaniu podgrzewacza jest wyświetlacz temperatury – w pozostałych kwestiach design nie różni się niczym od klasycznych baterii. Osoby mające do dyspozycji przestrzeń podumywalkową mogą natomiast wybrać Dafi 9 KW, czyli podgrzewacz będący mocniejszym odpowiednikiem wcześniej wspomnianego modelu tego producenta. Jeśli jednak poszukujesz podgrzewaczy pod umywalkę o mniejszej mocy, to koniecznie sprawdź oferty najlepszych producentów na stronie: https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/zlewozmywaki-i-baterie-kuchenne/elektryczne-podgrzewacze-wody i wybierz model, który spełni Twoje oczekiwania.

Jaki jest najlepszy elektryczny podgrzewacz wody do domku letniskowego lub działkowego?

Urządzenia podgrzewające o mocy oscylującej w okolicach 3-4 kW są w pełni praktycznie w przypadku korzystania z ciepłej wody w ograniczony sposób. W kontekście modeli tego typu zwiększenie przepływu do 5 litrów na minutę skutkuje jednak z reguły spadkiem wydajności podgrzewania wody. Osoby poszukujące alternatywy pozwalającej na uzyskanie ciepłej wody pod prysznicem w domku letniskowym powinny przyjrzeć się urządzeniom o większej mocy. Podgrzewacz Mission Air Hydro Bath 21 kW pozwala na uzyskanie temperatury wody mieszczącej się w przedziale od 30 do 60 stopni Celsjusza przy znacznie większym przepływie przez urządzenie. Dodatkowo model ten pobiera energię elektryczną wyłącznie wtedy, gdy dochodzi do przepływu wody przez system grzejący, zatem korzystanie z Mission Air Hydro Bath jest jedną z najbardziej opłacalnych opcji pod kątem oszczędzania energii. Już teraz sprawdź dostępny asortyment i wybierz elektryczny podgrzewacz przepływowy dostosowany do Twoich potrzeb! Podjęcie ostatecznej decyzji nie będzie łatwe, jednak gwarantujemy, że powyższe modele z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Przeczytaj również