Planujesz krótki wypad? Wyjeżdżasz na weekend? Potrzebujesz torby podróżnej! Jaka będzie najlepszym wyborem? Czy torba podróżna ze skóry naturalnej lub jej imitacji to dobra opcja?
Artykuł sponsorowanySpis treści
Kiedy przyda się torba podróżna?
Wybierając się samolotem na długi urlop zagraniczny, weź ze sobą twardą walizkę na kółkach. Szczególnie gdy chcesz ją nadać do luku bagażowego. Gdy jedziesz w podróż samochodem, dobrze jest spakować się do miękkiej walizki. Na trekking w górach nie ma lepszego bagażu niż pojemny plecak turystyczny. A co będzie dobrym wyborem na krótszy wyjazd? Tradycyjne rozwiązanie, a więc torba podróżna, np. marki OCHNIK (https://ochnik.com/bagaz/torby-i-plecaki/torby-podrozne). Dlaczego? Jest pakowna, funkcjonalna i poręczna. Z łatwością pomieści wszystko, co niezbędne podczas kilkudniowego wypadu. Nieważne, czy wybierasz się w podróż służbową czy na wypoczynek. Bez znaczenia, czy podróżujesz pociągiem, samochodem czy jako autostopowicz. Torba podróżna sprawdzi się nawet jako bagaż podręczny do samolotu, choć warto sprawdzić wymiary, jakie dopuszcza przewoźnik.
Praktyczna torba podróżna, czyli jaka?
Weekendowa torba podróżna powinna składać się z dużej, pojemnej komory. Dlaczego lepsza będzie jednokomorowa? Wbrew pozorom często pozwala spakować więcej niż gdyby jedną przegródkę podzielić na dwie. Dzięki dużej komorze ubrania nie gniotą się – mają odpowiednią przestrzeń. Nawet jeśli upycha się w torbie podróżnej nieco więcej niż powinno, dzięki jednej komorze znacznie łatwiej to skompresować i zasunąć zamek. Jeśli o niego chodzi, to idealnie, gdy bagaż ma dwubiegunowy suwak. Znacznie łatwiej się go rozpina, szczególnie wtedy, gdy sporo upychasz w środku.
Oczywiście jedna komora w torbie weekendowej nie oznacza, że nie powinna mieć więcej kieszonek – wręcz musi je mieć. Świetnie, gdy w torbie są zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne przegródki. Ma to znaczenie zwłaszcza dla przewozu drobnych przedmiotów jak telefon komórkowy, klucze czy chusteczki. Umieszczone w kieszonkach nie pogubią się i będzie je łatwiej znaleźć. Praktyczna torba podróżna powinna więc mieć wewnętrzne i zewnętrzne kieszenie zamykane na suwak, ale i otwarte przegródki.
Co jeszcze jest ważne, gdy zależy Ci na zakupie praktycznego bagażu? Na pewno nie bez znaczenia jest to, czy torba podróżna ma wygodne rączki do noszenia w dłoni. Dobrze, by nie były cienkie, żeby nie wpijały się w skórę. Doskonałe są grube, wzmocnione uszy o średnicy, która umożliwia noszenie torby w ręce i na przedramieniu. Ale to nie wszystko. Praktyczna torba podróżna musi mieć długi, regulowany pasek. Dzięki temu można ją nosić na ramieniu lub przewieszoną crossbody. Świetnie, gdy pas można odpinać w razie potrzeby.
Warto poszukać torby weekendowej, która nada się jako bagaż podręczny do samolotu. Po czym ją poznasz? Oprócz odpowiednich wymiarów dobrze, gdy ma wszyty na zewnątrz szeroki pas, który umożliwia zaczepienie jej na rączce walizki.
Torba podróżna ze skóry – czy jest praktyczna?
Torby podróżne kojarzą nam się przede wszystkim z modelami wykonanymi z nylonu lub poliestru. Takimi, jakie z reguły zabiera się ze sobą nie tylko na wyjazd, ale i siłownię. Prawda jest jednak taka, że tak samo praktyczne są torby wykonane ze skóry. Ale mają inną przewagę nad nylonowymi – prezentują się niezwykle stylowo. Właśnie dlatego, jeśli zależy Ci na torbie, która będzie dobra nie tylko na trening, ale również na weekendowy wyjazd lub służbową podróż, koniecznie postaw na tę ze skóry naturalnej. To nie wszystkie jej zalety. Musisz wiedzieć, że taki bagaż to gwarancja wytrzymałości. Skóra naturalna jest nie tylko odporna na uszkodzenia mechaniczne, ale też daje się regenerować. Co więcej, ładnie się starzeje. Kosztuje więcej niż modele ze sztucznych materiałów, ale jest bardzo trwała i ponadczasowa. Szukając torby ze skóry, warto zwrócić uwagę na to, by miała usztywnione dno, a od spodu posiadała nóżki – zabezpieczy ją to przed otarciami.
Alternatywą dla torby podróżnej ze skóry naturalnej jest ta z jej imitacji. Kosztuje zdecydowanie mniej, a prezentuje się równie stylowo. Jednak trzeba mieć świadomość, że intensywnie użytkowana może szybciej ulec uszkodzeniu niż ta ze skóry naturalnej.