High fashion a streetwear – czy wybiegi przeniosły się na ulice?

Moda jest niezwykle dynamiczna, zwłaszcza w obecnych czasach. Jesteśmy świadkami, jak pozornie przeciwne style łączone są ze sobą na wybiegach i w projektach największych domów mody świata. Coraz częściej projekty te da się także zauważyć na ulicach. Czy jest jeszcze jakaś różnica między streetwearem a modą high fashion?

Artykuł sponsorowany

High fashion a streetwear – czy to już to samo?

Nie jest niczym nowym fakt, że moda po prostu lubi szokować i wprowadzać awangardowe, odważne połączenia stylistyczne. Jeszcze do niedawna ubrania spod igły największych projektantów świata dostępne były tylko dla bardzo wąskiej grupy ludzi. Wiązało się to przede wszystkim z dostępnością pokazów mody, ale także bardzo niecodziennymi projektami high fashion, które tak naprawdę mało kto miałby odwagę włożyć.

Streetwear z kolei kojarzony był przede wszystkim z wygodą, połączeniem luźnych, sportowych ubrań, kultury hip-hop i inspiracji surfingiem czy graffiti. Ten styl służył emanował indywidualnością jego użytkowników, nie poddawał się żadnym ramom i nie dał się ograniczać. Moda uliczna była więc dla każdego, kto chciał wyróżnić się z tłumu.

Dziś sytuacja w świecie mody prezentuje się już nieco inaczej. Czy można więc postawić znak równości pomiędzy streetwearem a modą high fashion? Tak naprawdę obecnie granica między nimi jest bardzo płynna. Z kooperacji sportowych marek tworzących typowo streetwearowe ubrania z projektantami domów mody powstaje odzież, która wpisuje się w oba te style. Dzięki temu odpowiada też na potrzeby wielu odbiorców, którzy szukają wygodnej odzieży w sportowym stylu, ale w bardziej ekskluzywnym wydaniu. Tak zwany high streetwear zyskuje coraz większe rzesze fanów.

PRM.com

Dostępność ubrań high fashion

Skąd taka zmiana? Dlaczego projektanci postanowili „wyjść na ulice” i otworzyć się na większą grupę ludzi spoza świata showbiznesu, czerwonych dywanów i błysków fleszy? Dlaczego kreacje wprost z wybiegów znalazły się na miejskich wybiegach, czyli po prostu ulicach? Co o tym zadecydowało?

Prawdopodobnie praktyczne podejście do życia niektórych projektantów. By dać szansę swoim pracom na dotarcie do szerszego grona odbiorców, musiały one stać się nieco bardziej praktyczne i nabrać odrobinę uniwersalności. Niektórzy twórcy odzieży odstępują od szokujących, awangardowych rozwiązań i proponują zestawienia nieco bliższe zwykłemu człowiekowi, który chodzi do pracy, na spotkania ze znajomymi, a nie na rozdania nagród, branżowe eventy czy światowej sławy pokazy mody.

Gdzie szukać ubrań high streetwear?

Dzięki połączeniu wygody, luzu oraz indywidualności z wysoką jakością ekskluzywnych marek, styl high streetwear cieszy się niemałą popularnością. Gdzie można kupić odzież w tym stylu? Przede wszystkim w sklepach internetowych i stacjonarnych concept store’ach.

Jedno i drugie ma sklep PRM. Na stronie internetowej tego sklepu, dostępnej tutaj https://prm.com/pl, można znaleźć szeroką ofertę z mnóstwem produktów najwyższej jakości i spod szyldu topowych marek. W sprzedaży PRM posiada również odzież z kolekcji limitowanych, która z pewnością przypadnie do gustu wielu miłośnikom modowych trendów.

PRM w kwietniu 2024 roku otwiera także swój concept store w Warszawie. Będzie to świetna okazja do uzupełnienia swojej szafy w ciekawe i wysoko jakościowe ubrania zwłaszcza dla fanów zakupów stacjonarnych.

Moda nie daje się wpisywać w żadne szablony, łamie schematy, łączy przeciwieństwa. Streetwear i high fashion, choć do niedawna całkiem sobie dalekie, dzisiaj tworzą ciekawy i niebanalny styl, który ma szansę zagościć na dłużej w sercach i szafach wielu z nas!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Przeczytaj również